Kivikorstnad

Meie ettevõtte teostab kõiki korstnatöid. Kivikorstna ladumine, korstna renoveerimine, korstnapitside ladumine, korstna remont, telliskivi korstna krohvimine.

Nõuetekohane korsten on maja süda ja turvatunde looja.

Meie kliimas peavad korstnad ja küttekolded olema ehitatud nõuetekohaselt kvalifitseeritud pottsepa poolt, et saaksid oma perega nautida elavat tuld ja magada rahuliku südamega ilma, et peaksid pead vaevama oma tuleohutuse pärast. Sellepärast pakume oma kliendile paindlikku ja konstruktiivset lähenemist.
Oleme oma ala spetsialistid tehes tööd hinge ja südamega, meie kogemustele võib klient julgelt toetuda. Oskame kliendile soovitada häid materjalide valikud ja teostame ka kõige keerulisemad lahendused parima kvaliteediga, millele anname kaasa dokumentatsiooni ja raudse garantii. Meie jaoks ei ole olemas võimatuid olukordi.

KÜSI PAKKUMIST

Kivikorsten - telliskivi korsten
Kivikorsten - telliskividest laotud korsten

Märgid, millele tasub tähelepanu pöörata korstna probleemide puhul.
Kivist laotud korsten tänapäeval.
Mida peaksid teadma tellistest korstnate nõuetest ja ehitusest.
- Kivikorstnale kaitsva mütsi paigaldamine
- Millal tuleks panna laotud korstnapitsile metallhülss või täispikale korstnale metallhülss
- Korstna nõuded
- Sagedasemad vead mida tehakse korstna ladumisel
Korstna ehituseks sobivad materjalid
Korstna hind
Mida teada korstna kütmise puhul?
Märgid, millele tasub tähelepanu pöörata korstna probleemide puhul:

 • Küttekeha ajab suitsu sisse ning küttekehal puudub korralik tõmme
 • Kivikorstna välispinna murenemine ja jooksvad praod
 • Tahmaluugist või küttekoldesse sisse piiludes on märgata vuugisegu puru või sissekukkunud kive
 • Vuugid hakkavad tühjenema või pigi tungib silmnähtavalt läbi vuukide
 • Korstna lõõrid on seest pigised
 • Korstnapits laguneb ja on näha pigilekkeid

Kivist laotud korsten tänapäeval

Tellistest ehitatud korstnad on oma pikaajaliste traditsioonidega Eestis siiamaale väga tuntud ja säilitavad uhkelt oma turu positsiooni.

 • Puhta vuugiga laotud telliskivikorsten on ilus ja silmatorkavalt disainitum kui plekk- või moodulkorsten. Telliskivide tootevalikusse kuulub palju erinevaid telliskivide variante.
 • Tänu oma massiivsusele ja suurele soojusmahtuvusele töötab tellistest laotud korsten osaliselt ka soemüürina, kuna kivid on tõhusad soojussalvestid. 
 • Telliskorstna saab kenasti ka ära krohvida. 

Mida peaksid teadma tellistest korstnate nõuetest ja ehitusest.

Kivikorstnale kaitsva mütsi paigaldamine

Korstnamüts peab kindlasti ulatuma 5 cm igast küljest üle korstna külgede, see tagab sademete eemalejuhtimise korstna pinnast ja kaitseb korstnat ilmastikumõjude eest. Korstnamüts hoiab korstna lõõrid kuivana.

Millal tuleks panna laotud korstnapitsile metallhülss või täispikale korstnale metallhülss.

Kivikorsten ja metallhülss
Kivikorsten koos metallhülsiga

Metallhülsi eesmärk on kaitsta korstnaotsa ehk korstnapitsi happelise kondensaadi kahjustava toime eest. See tekib tavaliselt madala suitsugaasi temperatuuri tõttu. Kondensaat on sööbiva toimega ning hakkab aktiivselt kivikorstna lõõri lagundama.
Samuti põhjustab telliskivikorstna lagundamist kõrge kasuteguriga ja vaegpõlemisel toimivad kütteseadmed, mille väljundtemperatuur on alla 200 kraadi. Üheks näiteks võib tuua gaasikatlad, vaegpõlemisega õhkküttekaminad. Siis soovitame paigaldada Vilpra moodulkorstna või Schiedel moodulkorstna.
Meie kogemused on näidanud, et ladudes korstnapitsi augustis silikaattellistest, mille küttelõõri ei paigaldatatud kliendi soovil metallhülssi, oli kevadeks küttelõõri välimine osa mõranenud ja happeline kondensaat oli tekitanud värvimuutused korstna välispinnale.

NB: Silikaattellistest korsten vajab korstnalõõri roostevabast ja happekindlast terasest metallhülssi.

Korstna nõuded

 • Nõuetekohane korstnapitsi kõrgus peab olema 80 cm üle harjapoolse külje. Teravama kaldenurga puhul 1-1,5 meetrit. Kui Teil on põlevmaterjalist lamekatus siis peab olema vähemalt 1,2 meetrit katuse pinnast.
 • Korstna külge ei tohi kinnitada antenne. 
 • Kivikorsten tuleb pealt katta plekkmütsiga.
 • Telliskivikorsten sobib tahkeküttega köetavatele küttekolletele (ahi, saunakeris, pliit, kamin).

Sagedasemad vead mida tehakse korstna ladumisel

 • Tõmmet mõjutav probleem võib olla valesti ehitatud korsten, mis läheb kitsast korstnalõõrist laienevale korstnalõõrile näiteks laienevale korstnapitsile. Selle tulemusel tekib alarõhk, mis häirib suitsugaasi korraliku liikumist.
 • Tõmmet mõjutab ka korsten, mis on liiga madalaks ehitatud katusel.
 • Telliskivikorstna vuugid peavad seest olema siledad kuna äratõmbamata vuugisegu ja augud vuukides mõjutavad tõmmet, põhjustades keeriseid.
 • Laotud korstna lõõri läbimõõt peab olema sama, mitte ei tohi mõõtudes kõikuda.

Korstna ehituseks sobivad materjalid

Külmadel pööningutel või välitingimustes (korstnapitsid) kasutatakse ehitamiseks ilmastiku- ja külmakindlaid telliseid. Selleks võivad olla käsivormtellised (KVT). Mõned populaarsemad valikud:

Nelissen - savitellised

 • looduslik materjal - 100% savist, ökoloogiliselt puhtad
 • palju värve - üle 70 erineva värvitooni, ka antiiksed toonid
 • ilmastikukindlad -  taluvad hästi temperatuuri ja väliskeskkonna muutusi
 • kauakestvad - kivi säilitab oma kauni väljanägemise aastakümneteks
 • kõrge kvaliteediga - vastavad Benor, CE ja ISO standarditele ning kvaliteedinõuetele
Goya tellised

Goya tellisGoya käsitsi vormitud tellis on valmistatud Limburger lössi savist Kesselti kiltmaalt Meuse`i orus ning töödeldud toormaterjalidega vulkaaniliselt Eifelilt.

Tellise põhitoon on beežikasroosa, värv varieerub lõheroosast kollakas-beezini, valgete, roosade ja tumehallide toonidega.

Beguina tellised

Beguina tellisBegunia käsitsi vormitud tellis on valmistatud Limburger lössi savist Kesselti kiltmaalt Meuse`i orus ning töödeldud toormaterjalidega vulkaaniliselt Eifelilt.

Tellise põhitoon on roosa, värvus varieerub pastelsetest oranzidest toonidest pruunikaspunaseni. Eristuvad ühtlaselt jaotunud beežid ja hallikasmustad värvivarjundid.

Olympia tellised

Olympia tellisOlympia käsitsi vormitud tellis on valmistatud Limburger lössi savist Kesselti kiltmaalt Meuse`i orus ning töödeldud toormaterjalidega vulkaaniliselt Eifelilt.

Tellise põhitoon on kollane. Peamiselt beežikaskollane varjund annab üldise helepruuni efekti, hajutatud ja väga õrna roosa varjundiga.

Dali tellised

Dali tellisDali käsitsi vormitud tellis on valmistatud Limburger lössi savist Kesselti kiltmaalt Meuse`i orus ning töödeldud toormaterjalidega vulkaaniliselt Eifelilt.

Hallikaspunase saviga segatud mangaanoksiidi annab tulemuseks Dali kivi tumepruuni värvuse. Värvustest esindatud must, punakaspruun ja hallikaskollane.

 

 

Wienerberger tellised

VAT Kuura Sile keraamiline tellis

Kuura sile keraamiline tellisKuura Sile keraamiline tellis on auktellis. Värvus on hele ja sileda pinnaga. Seda tellist kasutatakse peamiselt korstnapitsi ladumisel.

 

 

Pottsepa täistellis

PTT / 250 x 120 x 65 mm
Pottsepa täistellist kasutatakse korstna ehitamisel enamasti soojade pööningute või köetavate ruumide puhul. Pottsepa täistellised sobivad:

Pottsepa tellis

 • peamiselt küttekollete lõõride, siseseinte ehitamiseks köetavates ruumides
 • korstnajalgade ehitamiseks köetavates ruumides
 • kohtades, kus korsten puutub kokku tuleohtlike materjalidega, nagu puidust laest läbiminek, kasutatakse isoleerimiseks peamiselt mineraalvilla.

 

Muud tellised

Lode ilmastikukindel punane tellis

Lode ilmastikukindel punane tellis

Lode kivi on sileda pinnaga - kasutatakse korstnapitsi ladumisel, kuid ka suitsulõõri, kaminate ja ahjude viimistlemisel. Kivi on pärit Lätist.

 

 

 

Silikaattellis

Silikaattellis - silikaatkiviSilikaattellised on valmistatud kvartsliivast ja lubjast ning on kivistunud kõrge rõhu all oleva auru keskkonnas. Kui kasutada silikaatkivi korstnapitsi ladumisel tuleb kindlasti panna suitsulõõri ka metallhülss.

 

 

 

Väga tähtis on panna silikaadist ehitatud korstnapitsile sisse roostevabast terasest metallhülss. Seda nõuab ka silikaadi tootja.
Kogemused on näidanud, et silikaatkorsten millel pole metallhülssi sisse pandud võib laguneda juba paari aastaga või kiiremini. Esinenud on ka juhtumeid kus ilma metallmoodulita silikaatkorsten on lagunenud ühe kütteperioodiga.

 

Korstna hind

Korstnatööde hind sõltub paljudest teguritest, kuna iga objekt on omanäoline siis koostatakse hinnapäring neid iseärasusi arvesse võttes: objekti ligipääsetavus, katusetüüp, millisest kivist telliskivikorsten laotakse, töömahukus (kivide arv korstnas/korstendes), mitme lõõrilised ja mitu meetrit tuleb kivikorstent laduda.

Hinnapakkumise jaoks palume kirjeldada oma soove võimalikult üksikasjalikult. Samuti on meile abiks pildid. Mida rohkem infot objekti kohta saame, seda täpsem hinnapakkumine on võimalik koostada.

Pildistamine kivikorstna päringu puhul
Kivikorstnaga seotud tööde päringu puhul palume võimalusel teha pilt olemasolevast korstnast õues ja pööningul (ligipääs).

KÜSI PAKKUMIST

Mida teada korstna kütmise puhul?

 • Kui korstent pole pika aja jooksul õigesti hooldatud ja köetakse korstent valesti võib kivikorsten seest kõrge temperatuuriga süttida, mis võib omakorda põhjustada tulekahju Sinu kodus.
 • Ära põleta küttekoldes kile, plastikut, liimi ega tekstiili, lakk- või värvaineid sisaldavaid materjale, näiteks puitplaati. Me ei soovita kütta ka märgade küttepuudega.
 • Kütmisel tuleb anda piisavalt lisaõhku, et vältida tahmaosakeste tekkimist.
 • Kütmiseks kasutatav puit peaks olema kuiv ja selle niiskusesisaldus ei tohiks ületada 20%
 • Lagunenud korstnad ja küttesüsteemid põhjustavad Eestis igal aastal märkimisväärselt palju tulekahjusid ja tuleohtlikke olukordasid. Ära jäta oma perekonda ja kodu juhuse hooleks vaid renoveeri uuendamist vajavad küttekehad ja telliskivikorstnad. Võid julgelt küsida meie käest pakkumist.

Seotud teemad: uue korstna ehitus, korstna renoveerimine hind, korstnapitsi ehitus, uus korsten, korstnaotsa ladumine, korstna renoveerimine metallhülsiga, korstna remont, kivikorstna ladumine, telliskivist korstna krohvimine, korstnapitsi kõrgus, korsten, korstnapits, telliskivikorsten, korstnamütside paigaldus, korstna ladumine, korstna hülss, telliskivikorstna ehitus, korstna renoveerimise hind, korstna krohvimine, korstnajala ladumine, pottsepatööd.

Meie ettevõtte teostab kõiki korstnatöid. Kivikorstna ladumine, korstna renoveerimine, korstnapitside ladumine, korstna remont, telliskivi korstna krohvimine.

Rohkem ideid erinevate kivisortimentide kohta leiad tehtud tööde pildigaleriist.

TUTVU TEHTUD TÖÖDEGA

 

Kas sinu kütteseadmed ja korsten vastavad kõikidele nõutele?

KÜSI EKSPERTHINNANGUT