Kivist laotud erilahendused

Väliköök
Tellist saab kasutada sisekujunduses
Aiapostid ja tellistest laotud purskkaev

Väliköök

Kivist laotud väliköök
Kivist laotud väliköök

Eestimaa kliimas võib suvi teinekord üllatada ja pakkuda väljas olemiseks päikselisi päevi. Väliköök ei ole juba ammu vaid pelgalt söögitegemise koht, pigem suvine kodu süda, kus toitu valmistatakse ja nauditakse seltskonda.

Kaminaid saab ehitada ka välitingimustesse. Kombineerides neid pliidi, grilli või suitsuahjuga. Kõik sobivad ideaalselt välikööki.

Samas tuleks tulekolle ehitada hoonetest vähemalt viie meetri kaugusele, et see endast tuleohtu ei kujutaks.

Tulekolde ja väliköögi ehitamiseks on erinevaid võimalusi. Tihti kasutatakse ehitamiseks ilmastiku- ja külmakindlaid telliseid. Kõige parem lahendus välikamina puhul on selle kolle laduda šamottkivist.

Enne välikööki kamina ehitamist tuleb kindlasti valmis valada korralik ja tugev maa-alune vundament. Veendu, et vundament on valatud allapoole maa külmumispiiri. Vastasel juhul läheb vesi vundamendi alla ja külmumisel läbi paisumise tekitab selle all pragusid.

Soovitame tungivalt ehitada välikamina kohale katuse. Sellega saab vältida pragunemise ohtu, mis on tingitud Eesti kliimast.

Seotud teemad: grillnurgad, välikamin, väliköök, väliköögi välikamina ehitus, väliköök suitsuahjuga, lihtne väliköök

KÜSI PAKKUMIST TUTVU TEHTUD TÖÖDEGA

 

Tellist saab kasutada sisekujunduses

Tellis sisekujunduses
Tellis sisekujunduses

Tellis sisekujunduses loob omapärase ja pilkupüüdva interjööri.

Tavaliselt oleme harjunud telliseid nägema ahjude, soojamüüride, kaminate ja korstnate ehitamisel kuid järjest rohkem leiab tellis kasutamist ka sisekujunduses.

Tellissein on omaette vaatamisväärsus.
Selleks puhuks pakuvad põnevaid võimalusi Belgias toodetud Nelissen keraamilised käsivormitellised. Kaasaegsetel seadmetel valmistatud Nelissen keraamilised käsivormitellised jätavad vana ja väärika mulje, justkui oleks need vormitud mitmeid sajandeid tagasi meistri kätega. Tulemus on omanäoline ja põnev.

KÜSI PAKKUMIST TUTVU TEHTUD TÖÖDEGA

 

Aiapostid ja tellistest laotud purskkaev

Kivipostid jätavad pilkupüüdva, omapärase ja soliidse mulje. Saad valida erinevate kivi sortimentide vahel, see annab võimaluse sobitada kivipostid sinu elumaja stiiliga. Kivipostide otsa pannakse betoonist postimütsid.

Tellistest laotud kivipost ja purskkaev
Tellistest laotud kivipost ja purskkaev

Telliskivi posti ehitamise põhitõed:

  1. Kiviposti ülevalt teisel ja alt teisel real jäetakse vähemalt kaks püstvuuki seguta.
  2. Kiviposti peale pannakse betoonist postimütsid, mis ulatuvad laotud postist paar cm kaugemale ja on veeninaga. See kaitseb kiviposti ilmastiku mõjude eest.
  3. Müüritis tuleb isoleerida vundamendist ruberoidi ribaga, et vältida niiskuse sattumist kivisse.
  4. Posti avad jäetakse seest lahtiseks, et tekiks tuulutus sise- ja välisseina vahel. Postide keskele paigaldatakse nelikant metall, mille külge kinnitatakse latid, mis seotakse omakorda välismüüritisega, et tagada postis stabiilsust.

KÜSI PAKKUMIST TUTVU TEHTUD TÖÖDEGA